EHLİYET SINIFLARI İLE İLGİLİ BİLGİLER

EHLİYET SINIFLARI İLE İLGİLİ BİLGİLER

Ehliyet sınıfları ve Ehliyet ücretleri

Ehliyet sınıfları ve ehliyet fiyatları gibi tüm detayları anlaşılır bir şekilde sizlere sunduk. 2016 yılında milli eğitim bakanlığınca yapılan düzenlemeyle 17 çeşit ehliyet sınıfı ve her ehliyet sınıfı içinde otomatik vites seçeneği getirildi.

B Sınıfı Otomobil Ehliyeti

B Sınıfı Otomobil Ehliyeti bu ehliyet sınıfı ile Otomobil ve Kamyonet kullanabiliyorsunuz. 2016 Yılı itibariyle B Sınıfına başvuru yapanlar artık minibüs kullanamayacak. Minibüs kullanmak için önce B sınıfı ehliyet alıp sonra D1 sınıfı ehliyet için başvuru da bulunmaları gerekiyor. D1 sınıfı ehliyet ile ilgili detaylı bilgi aşağıda paylaşılmıştır.

B Sınıfı Otomobil Ehliyeti için Yaş Sınırı 18’dir.

M, B1 ve F Sınıfı araçları kullanabilir. Motor bisiklet, 4 tekerlik motosiklet atv ve traktör kullanabilir. Güncel B Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

A1 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti

A1 Sınıfı motosiklet ehliyeti 2 tekerlekli motosikletler için silindir hacmi 125 ss geçmeyen güç olarak 11 kv değerini aşmayan Kv/kg Oranı 0,1 değerini geçmeyecek sepetli veya sepetsiz olabilir. 3 Tekerlekli motosikletler için güç Sınırı 15 kv dır

A1 Sınıfı Motorsiklet Ehliyeti Yaş sınırı 16 dır.

Aynı zamanda A1 Sürücü belgesine sahip olanlar M sınıfı araçları da kullanabilir. Güncel A1 Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

A2 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti

A2 Sınıfı Motosiklet Ehliyeti 2 Tekerlekli Motosikletler İçin Güç Sınırı 35 kv dır. Kv/kg Oranı 0,2 değerini geçmeyecek sepetli sepetsiz olabilir. 3 tekerlekli motosikletlerde güç sınırı 15 kv dır.

A2 Sınıfı Motosiklet Ehliyet Yaş sınırı 18 dir.

A2 Sınıfı sürücü belgesi olanlar M ve A1 sınıfını kapsayan araçları da kullanabilirler. Güncel A2 Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti

A Sınıfı Motosiklet Ehliyeti 2 Tekerlekli Motosikletler İçin Güç Sınırı 35 kv Üstü Olan Motosikletleri Kapsar Güç ağırlık oranı 0,2 yi geçen motosikletler A sınıfına girer. Sepetli sepetsiz olabilir.

İki tekerlekliler için yaş sınırı 24 veya 2 yıl A2 sınıfı ehliyet şartı vardır. 24 Yaşını doldurmuş kişi koşulsuz A sınıfı ehliyet sınıfı için başvuruda bulunabilir. Güncel A Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

B1 Sınıfı ATV Ehliyeti

B1 Sınıfı ATV ehliyeti B Sınıfı ehliyet ile karıştırılmamalıdır. ATV motosiklet ehliyetidir.

Motor gücü 15 kv yı geçmeyen ağırlığı 400 kg dan fazla olmayan dört tekerlekli motosikletleri Kullanır.

Yük taşımacılığında kullanılması durumunda ağırlığı 550 kg mı geçmeyen dört tekerlekli motosikletleri Kapsar.

Elektrikle çalışan modellerinde kg hesabında bataryalar ağırlığa dahil edilmez.

B1 Sınıfı ATV ehliyeti için yaş sınırı 16’dır Sadece M sınıfı sürücü belgesiyle kullanılabilecek araçları kullanabilir . Güncel B 1 Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

C1 Sınıfı Kamyonet Ehliyeti

C1 Sınıfı Kamyonet Ehliyeti 3500’dan, 7500 Kg a kadar çekici ve kamyon kullanacakların alması gereken sürücü belgesi sınıfıdır.

C1 Sınıfı Kamyonet Ehliyeti yaş sınırı 18 dir.

Deneyim şartı en az B sınıfı ehliyet olması gerekir. Güncel C1 Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

C1E Sınıfı Kamyonet Ehliyeti

C1E Sınıfı sürücü belgesi C1 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan azami yüklü ağırlığı 750 Kg mı geçen römork, yarı römorktan oluşan katar ağırlığı 12.000 Kg mı geçmeyen birleşik araçlar ve B Sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan azami ağırlığı 3.500 Kg mı geçen römork, yarı römorktan oluşan Ağırlığı 12.000 Kg mı geçmeyen birleşik araçları Kullanmak için gereklidir.

C1E Sınıfı Kamyonet Ehliyeti için Yaş sınır 18 dir.

Deneyim şartı olarak en az C1 grubu ehliyet olması gerekmektedir. Güncel C1E Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

C Sınıfı Kamyon Ve Çekici Ehliyeti

C Sınıfı kamyon ve çekici ehliyeti kamyon çekiciler için geçerlidir. Yaş sınırı 21 dir.

Deneyim şartı olarak en az B sınıfı ehliyet istenmektedir.

Güncel C Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CE Sınıfı Tır Ehliyeti

CE Sınıfı tır ehliyeti CE Sınıfı sürücü belgesi C sınıfı sürücü belgesiyle kullanılan araçlara takılan azami ağırlığı 750 Kg mı geçen römork yarı römork tan oluşan birleşik araçları kullanmak için gerekmektedir. YENİ TIR EHLİYETİDİR.

CE Sınıfı Tır Ehliyeti için yaş sınırı 21 dir.

Deneyim şartı en az C sınıfı ehliyet istenmektedir.

CE Sınıfı Tır Ehliyeti M – B1 – B – BE – C- C1 – C1E ve F sınıfı araçları kullanabilir. Güncel CE Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

D1 Sınıfı Minibüs Ehliyeti

D1 Sınıfı Minibüs Ehliyeti Minibüs kullanacakların alması gereken ehliyet sınıfıdır.

Araçların 16+1 kişi yolcu sınırı vardır.

D1 Sınıfı Minibüs Ehliyeti Yaş sınırı 21’dir en az B sınıfı ehliyet istenmektedir.

D1 Sınıfı Minibüs Ehliyeti M- B- B1 ve F sınıfı araçları kullanabilir. Güncel D1 Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

D1E Sınıfı Minibüs + Römörk Ehliyeti

Araçların 16+1 Kişi Yolcu Sınırı Vardır.

D1’den farkı minibüslerin 750 Kg’ı geçen römork takabilmek için D1E sınıfı ehliyet gerekir.

D1E Sınıfı ehliyet için yaş sınırı 21’dir en az D1 sınıfı ehliyet istenmektedir.

D1E Sınıfı ehliyet ile M- B- B1-BE -D1 ve F sınıfı araçları Kullanabilir. Güncel D1E Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

D Sınıfı Otobüs Ehliyeti

D Sınıfı Otobüs Ehliyeti Otobüs kullanabilmek için gerekli ehliyet sınıfıdır.

D Sınıfı Otobüs Ehliyetin yaş Sınırı 24’dür en az B sınıfı ehliyet istenmektedir.

D Sınıfı Otobüs Ehliyeti M- B- B1- D1 ve F sınıfı araçları Kullanabilir. Güncel D Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DE Sınıfı Otobüs + Römork Ehliyet

D sınıfından farkı otobüslerin 750 Kg mı geçen römorkları varsa bu ehliyet sınıfını almaları gerekir.

DE Sınıfı Otobüs + Römork Ehliyetin yaş sınırı 24’dür en az D sınıfı ehliyet istenmektedir.

DE Sınıfı Otobüs + Römörk Ehliyeti M- B- B1-BE- D- D1- D1E ve F sınıfı araçları kullanabilir. Güncel DE Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

F Sınıfı Traktör Ehliyeti

F Sınıfı Traktör Ehliyeti Traktör kullanacaklara verilir. Eğer normal araçta kullanacaksanız B grubu ehliyet almanızı tavsiye ederiz. Çünkü B sınıfı ehliyet ile de traktör kullanabilirsiniz.

F Sınıfı Traktör Ehliyeti M sınıfı motor bisikletleri de kullanabilir.

F Sınıfı Traktör Ehliyetin yaş sınırı 18’dir. Güncel F Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

G Sınıfı İş Makinası Ehliyeti

İş makinesi kullanacaklara verilir.

M sınıfı motor bisikletleri de kullanabilir.

G Sınıfı İş Makinası Ehliyetin yaş sınırı 18’dir. Güncel G Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

M Sınıfı Moped (Elektrikli Bisiklet) Ehliyeti

MOPED Yani Motorlu Bisiklet Kullanacılarının alması gereken ehliyet sınıfıdır. 2- 3 – 4 tekerlekli olabilir.

M Sınıfı Moped (Elektrikli Bisiklet) Ehliyetin yaş sınırı 16 dır.

Azami hızı saatte 45 Km geçmeyen veya 50 ss elektrik motorlularda güç çıkışı 4 kv geçmeyen iki tekerlekli motorlu bisikletleri kullanabilir. Güncel M Sınıfı ehliyet fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gaziosmanpaşa küçükköy bilginler sürücü kursu olarak sizler için tüm ehliyet sınıfları kullanabileceği araçlar ve ehliyet alma şartlarını derledik Ehliyet fiyatları kurs üçreti sınav harçları vergiler gibi mali detayları sık aralıklarla değişkenlik gösterdiği için bizimle iletişime geçtiğinizde daha sağlıklı bilgi paylaşmış olacağımızı öngördük.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞABİLECEĞİNİZ İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Ara...